Zamknij

Twarde negocjacje

Poznaj wszystkie zasady żeby wiedzieć kiedy je złamać!

Czym są twarde negocjacje?

Negocjacje stanowią jeden z podstawowych wyznaczników działalności firmy na rynku. Twarde negocjacje charakteryzują się stawianiem konkretnych wymagań, zdecydowaniem oraz unikaniem wszelkich kompromisów. Negocjatorzy koncentrują się przede wszystkim na własnych warunkach i istocie problemu, jakość relacji traktując jako sprawę drugorzędną. Wydawałoby się jednak, że przedstawiona definicja kontrastuje z obecnymi w większość szkół propozycjami w obszarze negocjacji. Zachęcają one bowiem do dążeń typu win-win i unikania technik manipulacyjnych. Co więcej, niektóre korporacje mają wpisane w politykę firmy szacunek dla dostawców i unikanie nieetycznych praktyk.

O ile filozofii takiej należałoby przyklasnąć, o tyle praktyka często ma się nijak do szlachetnych haseł. Ci, którzy dali się nabrać na tego typu gładkie słówka wiedzą już, że można je traktować jako kolejny element budowania pozycji negocjacyjnej. W dobie wzmożonej konkurencji należy spodziewać się, że druga strona nie zawaha się grać twardo. Jeżeli nie będziemy na to przygotowani, oddamy więcej niż potrzeba, by zdobyć mniej niż można. 

Jak nie trudno zauważyć, negocjacje to sztuka dla najwytrwalszych – tych, którzy potrafią znosić niepewność, panują nad emocjami i posiadają duch współzawodnictwa. Oprócz siły charakteru, będącej niewątpliwym atutem w tym obszarze, do negocjacji należy się odpowiednio przygotować. Znajomość jak największej ilości technik manipulacji pozwala odpowiednio reagować oraz kierować ich przebiegiem, w sposób który ma odpowiadać naszym dążeniom i postanowieniom. Dysponowanie szeroką gamą taktyk zabezpiecza również przed zbyt szybkim zdemaskowaniem podejmowanych przez nas działań. Aby ćwiczyć zarówno siłę charakteru, jak i zasięgnąć po konkretne umiejętności zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń, w których regularnie uczestniczą sprzedawcy, kupcy i pośrednicy największych korporacji.


Oferta szkoleń z negocjacji

Radical Negotiator™ Intensive

Jedyne warsztaty w Polsce, które kładą nacisk na umiejętność stosowania radzenia sobie z twardym stylem negocjowania. Każdego roku w kilkunastu edycjach, w formule otwartej lub zamkniętej bierze udział kilkuset uczestników podnosząc swoje kwalifikacje. Dołącz do nich!