Zamknij

Narodziny gwiazdy

Wywiad z Piotrem Cyganem, przedsiębiorcą, trenerem, uczestnikiem XIII edycji kursu Business Trainer & Coach™ prowadzi Marcin Sebastian Rogowski

Pamiętacie hit kinowy – Narodziny gwiazdy? Zauważyłem, że prowadząc kursy trenerskie, często mam przyjemność towarzyszyć takim narodzinom. Tak też było z Piotrem, który z ambitnego, ale nie wolnego od  wątpliwości uczestnika kursu Business Trainer & Coach™ stał się profesjonalnym trenerem i konsultantem zarówno dla firm jak i osób indywidualnych. Zapraszam na krótki wywiad jaki przeprowadziłem z Piotrem dwa lata po kursie. 

Zacznijmy od konkretów, Piotrze, czym Ty tak naprawdę się zajmujesz?

Jestem twórcą Mindset Academy – trenerem i coachem.  Myślę, że żyjemy w czasach niemal nieograniczonych możliwość, a blokady i ograniczenia nosimy we własnej głowie. Uczę jak wykorzystać proste narzędzia do pracy na sobą, od ćwiczeń oddechowych, ćwiczenia ruchowe, synchronizację do lepszego zarządzania własnym ciałem, poziomem energii , mindset’em czy emocjami. Prezentuję niekonwencjonalne metody rozwoju i transformacji osobistej, począwszy od przypomnienia o pamięci wody, przez klasyków Hill, Tracy, Robbins,  po badania B. Liptona, J. Dispenza.

 A teraz trochę egzystencjonalnie –  w co wierzysz? 

 O to nie takie proste (uśmiecha się) Podważam każdy punkt widzenia, rzucając światło na zupełnie inne możliwość rozwiązywania dotychczasowych wyzwań, korzystając z takich metod jak hipnoterapia, energy healing, mindfulness, medytacje, joga, intuicja i masy innych. Ale wszystko to sprowadza się do jednego stwierdzenia – wierzę w nieskończone możliwości każdej ludzkiej istoty. Żyjemy na wielu przestrzeniach, o których często nie mamy pojęcia, a jeśli chcemy zadbać o nasze życie osobiste czy biznes, musimy podejść do tego holistycznie, codziennie aktualizując sposób myślenia i strategie jakimi się posługujemy. W pracy indywidualnej udowadniam że na 99.9 % naszych problemów jest juz rozwiązanie.

Ok, jak najczęściej pracujesz z klientami?

Na kursie mówiłeś nam  że nie metoda ale klient jest ważny, że liczy się różnorodność, indywidualne dopasowanie i elastyczność. Dlatego wykorzystuję różne narzędzia –  wszechstronne metody programowania podświadomości,  różne formy autohipnozy, medytacje, hipnozę konwersacyjną, ćwiczenia ruchowe, pracę z ciałem, coaching, ale także klasyczne techniki warsztatowe jakich nas uczyłeś. 

No właśnie, poznaliśmy się dwa lata temu na moim kursie, byłeś wtedy trenerem „na dorobku”, co się zmieniło?

 Sporo się zadziało od naszego ostatniego spotkania, dotarłem na swojej ścieżce do momentu w którym z większą uwagą i starannością zaczynam dbać o wizerunek w sieci. Skupiłem  się na rozwijaniu biznesu szkoleniowego i mogę pochwalić  się kilkoma bardzo udanymi projektami. Pokazałeś mi nie tylko jak projektować i prowadzić szkolenia, ale też jak je sprzedawać.  Chciałbym raz jeszcze podziękować za udział w kursie BTC oraz za możliwość wystąpienia na Brave Day. Większość  pozytywnych zmian w moim życiu nastąpiło właśnie po tych wydarzeniach, dlatego jestem bardzo wdzięczny za twoje wparcie.

 Było warto?

 Absolutnie tak. Po BTC zyskałem przede wszystkim większością pewność we własne możliwości, dlatego zdecydowałem się na to, aby w końcu uruchomić nowy  projekt. Widzę również ogromną różnicę w jakości usług jakie świadczę dla firm, szkolenia i warsztaty, są dużo bardziej profesjonalne, a ja przykładam dużo większą uwagę do wartości jaką przekazuję uczestnikom. Pamiętam, jak mówiłeś, że aby uczestnik mógł się czegoś nauczyć, musi tego doświadczyć, to zmieniło moje podejście do projektowania wydarzeń. Dziś doświadczenie na wlasnej skórze prezentowanej wiedzy jest na pierwszym miejscu i stało się domeną moich wydarzeń. 

 Czy Ty miewasz jeszcze wolny czas? Jak go spędzasz?

Dbam o to, aby mieć wolny czas. Liczy się każda chwila, dlatego praca nad zwiększaniem własnej efektywności pozwala mi na to, aby ten czas mieć. A co z nim robię? Mimo tego że dużo pracuję, mam czas zadbać o zdrowie, pasję i własny rozwój. Dbanie o to, aby  w moje setne urodziny być w jak najlepszej formie, jest stałym elementem każdego dnia. Mam to szczęście, że moja pasja łączy się z tym co robię zawodowo, angażowanie się we własny rozwój, jest nieodzownym elementem życia trenera czy coacha, więc zawsze znajdzie się czas na inspirujące książki, ciekawe rozmowy, wartościowe spotkania, naukę nowych rzeczy, medytację, długie spacery, dobre jedzenie, wszystko, co pozwala mi być lepszym i bardziej szczęśliwym człowiekiem. 

 Jakie plany na przyszłość? 

Przede wszystkim dalszy rozwój siebie i lepsze wykorzystanie możliwości jakie przynoszą nowe technologie. Widzę wokół siebie ogromny potencjał i możliwości, po które mam ochotę sięgnąć. Kiedyś wystarczyło mi być trenerem i coachem, dziś chcę być jednym z najlepszych, dlatego najbliższe  lata chcę skupić się na zbudowaniu marki osobistej, w ślad za powiedzeniem „pracuj tak długo, abyś nie musiał się przedstawiać”.  Taki jest plan na przyszłość, wypracowanie takich standardów na rynku, aby też stać się przykładem dla innych. 

Bardzo słusznie. Jaką masz radę dla przyszłych trenerów?

 Przede wszystkim żeby nie czekali ze swoimi marzeniami, życie mija zbyt szybko. Po drugie że warto znaleźć kogoś kto realnie może im pomóc w przebiciu się w branży, bo to nie jest tak łatwe, jak się na początku wydaje . Marcin, obserwując twoja pracę i osiągnięcia, widzę, że można więcej, że  ciężką pracą i determinacją można osiągnąć spektakularne rezultaty. Tej determinacji życzę każdemu w tej branży, a sobie przede wszystkim.

Dziękuję Ci bardzo i pogody w sercu 🙂 

Wzajemnie

Piotr Cygan

Udział w kursie Business Trainer & Coach™ daje możliwość szybkiego rozwoju kariery w branży szkoleniowej. Zobacz stronę kursu i dołącz do ponad 200 absolwentów wcześniejszych edycji. 

więcej

Jeżeli chcesz wziąć udział w najbliższej edycji kursu w Warszawie 25-30.11.2019 – wyślij zgłoszenie. Z uwagi na jego warsztatowy i ekskluzywny charakter zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia. Przeczytaj warunki rekrutacji. 

zgłoszenie