Close

Przywództwo i zarządzanie

Zarządzaj kompetentnie i wydobądź z zespołu pełen potencjał!

Co tworzy prawdziwego lidera?

Domeną silnego lidera jest umiejętność konsekwentnego wprowadzania w życie jasno określonej i nowoczesnej strategii. To krok w stronę zwycięstwa, pośród nasilonej walki z nieustannie rosnącą konkurencją. Przywódca to również osoba świadoma, potrafiąca wskazać zasoby oraz obszary wymagające dalszej pracy zarówno u innych, jak i siebie. Ponadto, prawidłowo rozeznaje potencjał podopiecznych, którzy pod jego czujnym, ale wymagającym okiem mają możliwość rozwoju i osiągania satysfakcji z realizowanej pracy. 

Nie da się ukryć, że są to wysoko postawione wymagania. Przekroczenie granicy między byciem managerem a staniem się prawdziwym liderem jest okupione niejednokrotnie ogromem pracy oraz wieloma wyrzeczeniami. Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że ocena pracy lidera nie podlega jedynie zewnętrznym i obiektywnym czynnikom, ale rozgrywa się w głowach podopiecznych. Ogromnym zasobem przywódcy będzie lojalny i oddany zespół. Gdy tego zabraknie, a lider utraci zauafnie swoich ludzi, wraz z nim straci wszystko inne. Doskonale oddają to słowa: jeśli chcesz wiedzieć, czy jesteś liderem – odwróć się i zobacz, czy ktoś za Tobą podąża.

Wielcy przywódcy potrafią ożywiać i reaktywować organizacje, przygotowują je na wyzwania czasów oraz wybiegają myślą w przód, zgodnie z ideą Petera Deckera mówiącą, że najlepszą formą przewidywania przyszłości, jest jej tworzenie. Z kolei, niekompetentne prowadzenie zespołem pracowników, może w krótkim czasie doprowadzić do rozpadu przedsiębiorstwa. Dlatego uważamy, że skuteczne przywództwo jest najistotniejszym elementem prowadzącym do sukcesu organizacji. Najbardziej znani przywódcy, tacy jak Lee Iacocca, Bill Gates czy Jack Welch stają się symbolami sukcesu, a rzesze ludzi podziwiają ich osiągnięcia. Dla wielu naśladowców, pozostaną oni niedoścignionymi wzorami. Ci, którzy jednak zdecydowali się na realizowanie w życiu tej wymagającej roli, wiedzą jak ważne jest nieustanne doskonalenie swoich przywódczych kompetencji – dlatego zachęcamy Cię do zapoznania z naszą ofertą.

Oferta szkoleń z przywództwa i zarządzania

SPEED UP™ Management 

Jednodniowe warsztaty , które pozwolą poprawić wyniki Twojego zespołu oraz zapoznają Cię z  prostą i intuicyjną metodę zarządzania.

GOOD TO BEST

Strategiczne warsztaty zarządzania.

Coaching Clinic®

Sześciodniowy kompleksowy program realizujący założenia prestiżowego Coaching Clinic®.

TEAM BUILDING

Trening efektywnej pracy w zespole, pozwalający na wydobycie jego pełnego potencjału.

ZARZĄDZANIE PROJEKTOWE

Wypracuj idealną ścieżkę projektu w oparciu o odpowiednią metodykę zarządzania.